Sandały płaskie czy na korku?

Cubano-High-243873-800x1098-nobckgr

Różnorodność sandałów damskich jest naprawdę ogromna. Nie ma się więc co dziwić, że paniom z wielkim trudem przychodzi wybranie zaledwie kilku z nich do swojej szafy. Jakie zatem warto zakupić, a które zostawić w sklepie? Czy można zdecydować się na noszenie tylko płaskich albo jedynie sandałów na szpilce?

Wygoda najważniejsza

Jak przy innych rodzajach obuwia, ta zasada pozostaje niezmienna. Buty mają być przede wszystkim wygodne. Nie warto cierpieć dla mody i kaleczyć swoich stóp ładnie wyglądającymi sandałami (lecz piekielnie niewygodnymi), bo to one utrzymują całe nasze ciało w pionie. Ważnym jest zatem, aby dobrze o nie zadbać. Jeżeli jakaś pani nie czuje się pewnie w butach na szpilce, to nie ma sensu, aby przymuszała się i nosiła nawet bardzo kobiece sandałki na obcasie. Lepiej sięgnąć po niższe, stabilniejsze obuwie. W takim asortymencie również można znaleźć wiele pięknych sztuk.

Dopasowanie do siebie

To buty mają uzupełniać kobietę, a nie odwrotnie. Zatem buty powinny podkreślać kobiecość każdej pani. Oczywiście niezaprzeczalnym faktem jest, że kobiety niższego wzrostu sięgają po sandały damskie na szpilce, aby dodać sobie nieco centymetrów. Zaś panie wysokiego wzrostu często pozostawiają szpilki poza swoją strefą zakupów, nie chcąc górować nad panami. To indywidualne podejście powinno jednak wynikać przede wszystkim z upodobań estetycznych i wygody, a nie z ograniczeń wzrostowych kobiet (niezależnie czy tych centymetrów jest dużo, czy mało).

Elegancja i swoboda

Ponadczasowa elegancja w modzie nie może omijać sfery obuwia. Każda kobieta, niezależnie po jakie sandały deezee sięga, powinna w swojej szafie mieć zarówno takie na codzienne bieganie do pracy, jak i na wieczorne wyjście czy spacer po plaży. Elegancja nie wyklucza tu swobody, bo dobrze dobrane obuwie z pewnością zaspokoi jedno i drugie wymaganie.